Doğru mezuniyet elbisesi seçimi nasıl olmalı?

  • 2 sene ago
  • 1016 Views
  • 5 0

Okul bitti ve sonunda mezun oluyorsunuz. Mezuniyet balosuna katılmak için de güzel, şık ve sizi balonunun en güzeli yapacak elbiseye ihtiyacınız var. Mezuniyet elbisesi seçimi konusunda sizlere çok özel bilgiler ve ölümcül değeri olan hatırlatmalarda bulunacağız.

Mezuniyet partisi için elbise ihtiyacı duyan genç kızlar için ve hanımlar için çok özel bir içerik hazırladık. Partiye gitmeden önce hangi elbiseyi giymeniz gerektiğine, vücut yapınıza göre tercihiniz ne olmalı, ten rengine göre gibi bir çok farklı alanı birlikte öğrenip doğru mezuniyet elbisesi seçimini yapmış olacağız.Doğru mezuniyet elbisesi seçimi nasıl olmalı?

Öncelikle mezuniyet partilerine katılmadan önce kendinizi ve vücudunuzu tanımanız gerekiyor. Nasıl bir vücut yapısına sahipsiniz. Çünkü balo kıyafetlerinde seçim yaparken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de budur. Sizlerin şık ve doğru elbise ile görünmesi çok önemli bir ayrıntıdır.

Mezuniyet elbisesi seçimi için ilk yapılacaklar

Öncelikle hem ekonomik bir tercih olacak hemde sizleri balonun en güzelleri arasında gösterecek bir elbiseye ihtiyacımız var. Bunun içinde bir planlama yaparak renk, ve tarz konusunda bir karar vermeniz gerekiyor. Kısa mezuniyet kıyafeti mi seçeceksiniz, uzun mezuniyet töreni için elbise seçeceksiniz. Doğru mezuniyet elbisesi seçimi nasıl olmalı?

Sizlere ilham olmalı için bir kaç mezuniyet kıyafeti de sunacağız ki, tercihleriniz şekillensin. Önemli olan törenden bir kaç hafta önce bu işlemleri tamamlamış olmanız gerekiyor yoksa son günlere bırakırsanız üzülürsünüz.

Vücut tipi ve yüz hatlarınıza göre seçim yapmak

Doğru mezuniyet elbisesi seçimi nasıl olmalı?
Mankenler üzerinden vücut tiplerini inceliyebilirsiniz.

Doğru adımları izlerken en önemli noktalardan biri de kendi vücut tipiniz ve yüz hatlarınızı iyi görmeniz ve mezuniyet kıyafeti seçimini de buna göre yapmanız olacaktır. Önceki konumuz vücut tipine göre abiye seçimi ile ilgili bilgi vermiştik.

Elbise seçiminde omuzları açık tercihler olabilir, göğüs dekolteli olabilir, askılı tercihler olabilir işte bütün bu tercihler sizin vücut ve yüz tipinize göre değişmektedir. Uzun bacaklara sahipseniz tercihiniz farklı olmalı, minyon tipli iseniz tercihinizi ona göre yapmalısınız. yani kendi hatlarınıza göre kusurlarınız var ise kapatmak için elbiseyi doğru seçerek bunu engelleyebilirsiniz.

Yüz hatları için önemli hatırlatmalar

Yuvarlak bir yüzünüz varsa, yüzünüzün yuvarlaklığını azaltacak bir mezuniyet elbisesi seçmelisiniz. V şeklinde göğüs dekolteleri ya da kalp yakalı straplez elbiseler, yüzünüzü daha uzun göstermenize yardımcı olabilir. Boynunuzu gizlemek istiyorsanız, yüksek boyunlu elbiseleri tercih edebilirsiniz.

  • Üçgen yüz hatları
  • Kare Yüz hatları
  • Uzun bir yüz hattı

Yüz hatlarının kusurlarını gizleyen tüyolar

Üçgen bir yüzünüz varsa, gömlek yakalı elbiseleri tercih edebilirsiniz.
Kalp şeklinde bir yüzünüz varsa, yüzünüzün daha geniş görünmesi gerekir. Bu nedenle, boynunuza yakın, yatak bir çizgi sağlayan elbiseleri tercih edebilirsiniz. Yüksek ya da geniş yakalı elbiseler iyi birer seçim olabilir.
Kare bir yüzünüz varsa, sizi kusursuz gösterecek mezuniyet elbisesini ararken, kare dekolteli elbiselerden kaçının.
Uzun bir yüzünüz varsa, yüzünüzü daha oval gösterecek boyun çizgilerine sahip mezuniyet elbiselerine bakabilirsiniz. Yuvarlak ve geniş göğüs dekolteli elbiseler iyi birer seçim olacaktır. Ayrıca uzun bir yüze sahipseniz, V yaka elbiselerden uzak durmanız daha iyi olacaktır.

Vücut tipleri için önemli hatırlatmalar

Kum saati vücut şekline sahipseniz, ince belinizi vurgulayan ve alt kısım ile göğüs kısmı arasında harika bir denge sağlayacak mezuniyet elbiselerini tercih edin. Kolları olan bir elbise tercih edecekseniz, alt kısımda kalçaları saran bir model arayabilirsiniz.

  • Dikdörtgen bir yapı
  • Ters Üçgen bir şekil
  • Armut şeklinde bir vücut
  • Elma Şeklinde bir vücut

Hatlarınızı gizleyecek önemli tüyolar

Doğru mezuniyet elbisesi seçimi nasıl olmalı?

Dikdörtgen bir gövdeye sahipseniz, belinizi vurgularken, hem alt hem de üst gövdede hacim sağlayacak elbise modellerine bakabilirsiniz. Drapeli elbiseler ya da etek kısmı kabaran abiyeler, sizin için daha iyi olabilir.
Ters üçgen şeklinde bir vücut şekline sahipseniz, alt bedeninize hacim kazandırmanız gerekebilir. Göğüs kısmını saran ve etek kısmına doğru genişleyen elbise tasarımları, derin V dekolteler ve yüksek belli elbiseler, sizin için doğru olabilir.

Armut vücut tipine sahipseniz, elbise seçimi yaparken, vücudunuzu kum saati şeklinde gösterecek seçimler yapmanız gerekir. Bu nedenle, vücudunuzun alt kısmını geri planda ve omuz bölgelerini vurgulayacak mezuniyet elbiseleri tercih etmelisiniz.
Elma şeklinde bir vücut yapısına sahipseniz, belinizi vurgulayacak ve vücudun üst kısımlarını geri planda tutacak seçimler yapmanız gerekebilir. Dikey çizgili elbiseler, sizin için iyi bir seçim olabilir.

Mezuniyet kıyafeti seçiminde son aşama aksesuar seçimleri

Artık elbise seçimimiz tamamlandı sıra yardımcı aksesuarlara geldi. Burada önemli olan seçtiğiniz elbiseye uygun çanta, ayakkabı tercihi olacaktır. Ayrıca saç tipiniz bile bu noktada sizlere çok büyük yardımları olacaktır. Bunların hepsini doğru bir şekilde kullanırsanız ona göre kazanırsınız.

All Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir